آخرین مطالب سایت

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری

در صورتی که کسب و کار تازه ای راه انداختید و یا این که برای بهبود وضعیت حرفه تان در هر شرایطی که هستید، می خواهید اقدامی انجام دهید، بهترین راه طراحی سایت تجاری است. در واقع طراحی سایت تجاری اولین قدم برای بهبود عملکرد و ورود شما به بازار الکترونیکی می باشد.این روزها با گسترش فعالیت شرکت‌های مختلف در فضای اینترنت و ایجاد رقابتی بسیار فشرده بین آنها، باعث شده است هر کسب و کاری برای ورود به عرصه الکترونیکی اقدام کند. داشتن یک سایت تجاری کمک می کند تبلیغات گسترده در این فضا انجام دهید و روزانه تعداد زیادی به مشتریان خود اضافه کنید.به طور کلی، طراحی سایت تجاری ممکن است جنبه های مختلفی داشته باشد و به منظور اهداف متفاوتی مانند معرفی خدمات، فروش اینترنتی، ارتباط مداوم با مشتریان، ارائه نمایندگی های پس از فروش یا داشتن ارتباطات بین المللی با شرکت های دیگر طراحی شود.

اگر شما هم قصد دارید یک سایت تجاری طراحی کنید، پیشنهاد می کنیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در مقاله امروز، در مورد اهداف سایت تجاری و نکاتی که باید در طراحی آن رعایت شود، پرداختیم.

طراحی سایت تجاری

آیا واقعاً به یک سایت تجاری نیاز دارید؟

شاید در قدم اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا کسب و کاری که راه انداخته اید، واقعا به طراحی یک سایت تجاری نیاز دارد یا نه. پاسخ دادن به این سوال به شرایط کسب و کار و اهدافی که از راه انداختن در نظر دارید، بستگی دارد. اما به طور کلی، باید بدانید، در این روزها فضای اینترنت برای همه اهمیت زیادی پیدا کرده و هر فردی برای بدست آوردن هر گونه اطلاعاتی به اینترنت مراجعه می‌کند. بنابراین فضای اینترنت جزء بهترین راهکارهایی است که بتوانید کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید و اعتبار دیگران را نسبت به فعالیت کاری خود به دست آورید.

نکات مهم برای طراحی یک سایت تجاری

حال که تصمیم گرفته اید، یک سایت تجاری داشته باشید، بهتر است قبل از هر کاری بدانید چه نکاتی برای این کار اهمیت زیادی دارد و برای این که به بهترین نتیجه برسید باید به چه مواردی توجه کافی داشته باشید. در ادامه مقاله بررسی نکات مهم برای طراحی سایت تجاری می پردازیم.

سرعت بالا لود صفحات

تا جایی که امکان دارد باید سرعت سایت تجاری بالا باشد تا کاربران گرامی با ورود به سایت با سرعت خوبی به صفحات مختلف سایت دسترسی داشته باشد. همچنین داشتن یک سرعت خوب می تواند در رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو تاثیر گذار باشد.

طرح ریزی قسمت های مختلف

طراحی قسمت های مختلف سایت جز مراحل اصلی طراحی سایت تجاری می باشد و باید به طوری انجام شود که ظاهری زیبا و رنگ بندی مناسبی داشته باشد و با مراجعه بازدیدکنندگان به سایت، آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد.

همچنین یک سایت به قسمت ها و منوهای مختلف تقسیم بندی می شود که این تقسیم بندی باید طوری طراحی شود که همه کاربران به راحتی به قسمت های مختلف دسترسی داشته باشند. در واقع، مسیر دسترسی به قسمت های مختلف، باید به صورت سریع ترین راه ممکن طراحی شود.

واکنش گرا بودن سایت تجاری

این روزها بیشتر کاربران برای مراجعه به صفحات اینترنت دیگر سراغ کامپیوتر یا لپتاپ نمی رود و برای راحتی کار و دسترسی بهتر از گوشی‌های همراه استفاده می‌کنند. این قابلیت باعث می شود که هر زمانی که نیاز دارید با بهره مندی از گوشی های همراه به اینترنت دسترسی پیدا کنید.به خاطر همین داشتن ویژگی واکنش گرا بودن یک سایت بسیار اهمیت دارد تا کاربران بتوانند به راحتی با گوشی های همراه به سایت دسترسی داشته باشند.بنابراین این ویژگی باید در مراحل طراحی سایت تجاری که قصد دارید داشته باشید، در نظر گرفته شود تا سایت شما با هر دستگاهی قابل دسترسی باشد.نکته دیگری که باید در طراحی سایت تجاری رعایت شود این است که سایت قابلیت سازگار بودن با هر مرورگری را داشته باشد.

استفاده از تصاویر با کیفیت و مناسب با موضوع تجاری

قرار دادن تصاویر در سایت شما یکی از راهکارهای بسیار مهم است که بتوانید کسب و کار خود را با راحت ترین راه ممکن را دیگران معرفی کنید. در واقع دیدن تصاویر در ذهن بازدیدکنندگان سایت بهتر نقش می بندد. بنابراین می توانید از این ویژگی بهره کافی را ببرید اما لازم یک سری نکات رعایت شود.استفاده از عکس باکیفیت در طراحی سایت بسیار مهم است و دارای قوانین خاصی می باشد. مثلاً، قرار دادن عکس هایی که حجم زیادی دارند باعث می شود سرعت سایت شما کاهش پیدا کند. هم چنین سایز تصاویری که برای مقاله ها استفاده می شود، باید مناسب ابعاد مقاله در نظر گرفته شود و برای منو و لوگو سایت از عکس های کوچکی باید استفاده شود.

استفاده از تصاویر با کیفیت و مناسب با موضوع تجاری

امکاناتی که باید برای طراحی یک سایت تجاری پایه گذاری شود:

معمولاً یک سایت تجاری شامل امکانات گفته شده در ادامه مقاله می باشد:

طراحی صفحات اختصاصی: صفحات مربوط به هر قسمت باید به صورت اختصاصی طراحی شود. برای مثال، برای سایت صفحات مختلفی به نام صفحه نخست، درباره ما، تماس با ما، صفحه مقالات و … طراحی می شود.

صفحه اصلی:

این صفحه به قسمت های مختلف تقسیم می شود که شامل مواردی مانند نمایش اخبار و رویدادهای جدید، گالری تصاویر، معرفی قسمت های مختلف مرکز تجاری و… می باشد.

درباره ما: قسمت درباره ما جز قسمت های بسیار مهم یک سایت تجاری می باشد که در این قسمت شما می توانید کسب و کار خود را به صورت کاملاً حرفه ای تعریف کنید. همچنین برای جذب سرمایه گذار یا ایجاد شراکت با  کسب و کارهای دیگر بهتر است اطلاعات مفیدی را در این قسمت قرار دهید.

صفحه تماس با ما: در این صفحه معمولا آدرس دقیق و همچنین نقشه مکانی مرکز تجاری شما قرار می گیرد. همچنین بهتر است برای ایجاد ارتباط با بازدیدکنندگان یا سرمایه گذاران راه های ارتباطی مانند شماره های تلفن، آدرس ایمیل و ارسال پیام به صورت آنلاین  در این قسمت قرار دهید.

باشگاه مشتریان: این قسمت برای ارتباط با مشتریان ایجاد می شود که در آن برخی از خدمات هیجان انگیز مانند تخفیف ها و  جشنواره ها ارائه داده می شود. همچنین می‌توان در این قسمت به معرفی محصولات و خدمات جدید را به اطلاع مشتریان گرامی رساند.

بنرهای تبلیغاتی: از این قسمت می توان یک کسب درآمد جداگانه به دست آورد و معرفی مراکز تجاری و تعرفه های مختلف پرداخت.

گالری تصاویر: در این قسمت تصویر های مربوط به مرکز کسب و کار و خدمات ارائه شده قرار می گیرد.

جستجو پیشرفته:  این امکان باعث می شود، کاربران بتوانند هر موضوعی که در سایت به دنبال آن هستند، جستجو کنند و در سریع ترین روش ممکن به آن دسترسی پیدا کنند.

در حقیقت جستجوی پیشرفته جزء امکانات مهم و اصلی یک سایت است.

بعد از طراحی سایت تجاری چه باید کرد؟

بعد از این که طراحی سایت شما انجام شد. بهتر است برای راه‌اندازی آن به نکات گفته شده در ادامه مقاله دقت کنید.

استفاده از یک نام تجاری مناسب

داشتن یک نام تجاری مناسب باعث مطرح شدن شما در میان سایر کسب و کارهای تجاری خواهد شد. در غیر این صورت، هویت شما در میان آنان نامشخص باقی می ماند.برای انتخاب یک نام به ویژگی‌های بارز کسب و کارتان فکر کنید و متناسب با آنها یک نام کوتاه انتخاب کنید. سپس سعی کنید از نام انتخاب شده در سایت تجاری خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا هنگام مطرح شدن در میان کسب و کارهای تجاری، همه افراد شما را با یک نام و برند خاص بشناسند.

ارائه محتوا تاثیر گذار در سایت

محتوا داخل سایت باید به گونه ای باید که بتواند با بازدیدکنندگان ارتباط خوبی برقرار کند . در واقع محتوایی که در داخل سایت منتشر می شود باید کاملا دقیق و کامل و رعایت اصول نگارشی در آن رعایت شده باشد.در واقع، برای تاثیر گذاری بیشتر بهتر است از کلمات روشن و شفاف استفاده شود.

ارائه محتوا تاثیر گذار در سایت

برقراری ارتباط خوب با مشتریان

داشتن یک پشتیبانی ۲۴ ساعته باعث می شود که رابطه خوبی با مشتریان خود برقرار کنید و همچنین از نظرات آنها برای ارائه خدمات بهتر می توانید بهترین استفاده را داشته باشید.

استفاده از سایر شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی دیگری نیز وجود دارند که این روزها مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است و روزانه تعداد زیادی در این شبکه‌ها فعالیت دارند. بنابراین استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند در بازاریابی کسب و کار شما تاثیر مثبتی داشته باشد. شما می توانید از طریق وبسایت تجاری که طراحی می کنید، راه های ارتباطی دیگری را برای بازدیدکنندگان سایت برقرار کنید. انجام این کار به عنوان یک راهکار مناسب برای ارتقاء سایت شناخته شده است.

آیا هنوز برای طراحی سایت تجاری خود تصمیم نگرفته اید؟

اگر هنوز برای طراحی سایت تجاری اقدام نکرده اید، ما یک تیم طراحی وب به نام آوش وب هستیم که می توانیم شما را در این راه همراهی کنید.گروه آوش وب در زمینه طراحی سایت خدمات بسیار گسترده ارائه می دهند و به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه آماده خدمت رسانی هستند. در صورتی که برای طراحی سایت خود اهداف تجاری در نظر گرفته اید، می توانید با تیم آوش وب تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی بهره مند شوید.

ما یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت هستیم.خدمات سایت ما شامل:

طراحی سایت سالن زیبایی

سئو سایت شرکتی

سئو سایت وردپرسی

طراحی سایت در ونک