آخرین مطالب سایت

سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

بهینه سازی یا همان سئو سایت پزشکی به منظور کسب رتبه برتر در نتایج جستجو است. به بیان دیگر، تمام اقداماتی که  باعث می شود با جستجو یک کلمه یا عبارت خاص، سایت پزشکی در صفحه اول قرار بگیرد، سئو گفته می شود. در واقع، سایت پزشکی با بکارگیری سئو کارآمد می شود و سایتی که نتواند جایگاه مناسبی در نتایج گوگل بدست آورد، عملا بی فایده خواهد بود.این روزها با توجه به استفاده بیش از اندازه اینترنت، هر فردی برای بدست آوردن اطلاعات خاص در فضای اینترنت به دنبال آن می گردد. در این مواقع موتورهای جستجو سایت های بیشترین بازدید را در اولویت قرار می دهند. اینجاست که اهمیت سئو مشخص می شود و به سایت های پزشکی کمک می کند در عرصه بازاریابی الکترونیک قدم بگذارند.

سئو سایت پزشکی

مبحث مقاله امروز ما در مورد سئو سایت پزشکی است و به بررسی نکاتی که باید در این مسئله رعایت شود، پرداختیم.

ورود به بازار اینترنتی در عرصه پزشکی

از آنجا که تمام کسب و کارها فعالیت خود را در فضای مجازی و اینترنتی آغاز کرده اند، پزشکان و کلینیک ها نیز برای ارائه خدمات پزشکی از این روش استفاده می کنند. اولین کاری که باید برای ورود به بازار اینترنتی انجام داد، طراحی سایت است. اما طراحی سایت به تنهایی نمی تواند در این امر کافی نیست. برای این که بازدیدکنندگان به سایت پزشکی مراجعه کنند و موجب افزایش مراجعه کنندگان به مطب شود، لازم است شما به عنوان پزشک خود در فضای اینترنت مطرح کنید.

با در دست گرفتن سئو سایت پزشکی می توان خدمات پزشکی را در معرض دید کاربران زیادی قرار داد. در واقع بعد از طراحی سایت پزشکی اولین کاری که برای جذب مخاطبین و آشنایی آن ها با خدمات مطب می توان انجام داد، سئو است.

نیاز سایت پزشکی به سئو

بیشتر کاربران بعد از جستجو کلمه مورد نظر در گوگل به چند پیشنهاد اول مراجعه می کنند. بخاطر همین، برای بدست آوردن بازدیدکنندگان وب و مراجعه کنندگان بیشتر به مطب یا کلینیک باید جز پیشنهادات اول قرار بگیرید.برای حضور آدرس سایت در اولین پیشنهادها لازم است اصول سئو رعایت شود و از کلمات کلید مهمی که بیشتر کاربران جستجو می کنند، برای بهینه سازی سایت و سئو استفاده شود.با وجود سایتی که در بهترین موقعیت سئو قرار دارد، می توان از موقعیت آن برای انجام تبلیغات استفاده کرد.زمانی که سایت پزشکی شما در صفحه اول و حتی در رتبه اول قرار بگیرد، به این معناست که در میان رقبا حرف اول را می زنید. مشتریان بعد جستجو عبارت کلیدی اول از همه به اولین سایت مراجعه می کنند و این شانس وجود دارد که بتوانید مراجعه کنندگان سایت را برای ارائه خدمات جذب کنید.

زمانی که سئو سایت پزشکی تان در بهترین موقعیت قرار داشته باشد، به این معناست که در بهترین جای شهر دارای یک مطب پزشکی هستید. در چنین شرایطی هم با مراجعه کنندگانی زیادی روبرو خواهید شد.

میزان جستجو مباحث پزشکی

خوب است بدانید، روزانه تعداد بی شماری کاربر در زمینه موضوعات سلامتی و درمانی جستجو می کنند. پس اگر بتوانید سایت پزشکی را در رتبه برتر برسانید و در میان رقبا حرف اول را بزنید، روزانه تعداد زیادی بازدیدکننده به سایت مراجعه می کنند و بی شک مراجعه کنندگان بی شماری وارد مرکز درمانی می شوند.از آنجا که درصد سرچ موضوعات پزشکی بسیار زیاد است، بهینه سازی سایت پزشکی دشوار است و نیاز به دقت زیادی دارد. اما با بکارگیری سئو سایت پزشکی می توان به کاربران زیادی دسترسی پیدا کنید.

اهداف مهم سئو

اهدافی که می توان با سئو سایت بدست آورد به شرح زیر است:

  • افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت
  • افزایش میزان ترافیک سایت
  • برند سازی
  • امکان تبلیغات و کسب درآمد
  • افزایش مراجعه کنندگان و تبدیل آن ها به متقاضیان دائمی

سئو و برندسازی

یکی دیگر از علت هایی که سایت های پزشکی به سئو اهمیت می دهند، برند سازی خدمات است. پس زمانی که سایت پزشکی شما در صدر موتورهای جستجو قرار گیرد و در میان رقبا حرف اول را بزنید، خیلی ها شما با نام مخصوص سایت می شناسند. زمانی به عنوان یک برند خاص مطرح می شوید که بتوانید رضایت بازدیدکنندگان سایت را بدست آورید‌ و از دست دادن جایگاه برتر گوگل غیر ممکن خواهد بود.

حذف هزینه های تبلیغات

با داشتن یک سایت بهینه سازی شده دیگر نیازی به تبلیغات نیست. بنابراین با برنامه ریزی دراز مدت و رعایت اصول سئو به جایگاهی می رسید که در طول روز افراد زیادی با انجام جستجو ساده کلمات به سایت پزشکی هدایت می شوند و دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای آشنایی بیشتر افراد با خدمات درمانی نخواهد بود. این یعنی، داشتن یک فضای مناسب برای تبلیغات و کسب و کار. بنابراین با کمی وقت و حوصله می توان به یک سرمایه گذاری برای مرکز درمانی داشته باشید.

حذف هزینه های تبلیغات

کارهایی که باید برای سئو سایت های پزشکی انجام داد:

تکنیک های زیادی در مبحث سئو سایت ها وجود دارد که برای دسترسی به جایگاه مناسب انجام داده می شود. اما یک سری نکات وجود دارد که انجام دادن آنها برای سئو حیاتی است. کارهای ضروری که برای سئو سایت های پزشکی باید انجام شود، به شرح زیر است:

انتخاب کلمات کلیدی کاربردی

اولین و مهم ترین قدم برای انجام سئو انتخاب کلمات کلیدی است. کلماتی انتخاب می شود که باید با موضوع سایت مرتبط باشد‌. سپس بعد از انتخاب کلمات کلیدی مقاله مربوط به آن نوشته می شود. تولید مقالات مرتبط با کلمات کلیدی باعث می شود سایت جایگاه خود در صفحات گوگل بدست آورد.پس شما باید در این مرحله باید کلمات کلیدی انتخاب کنید که قصد دارید کاربر با جستجو کلمات به سایت شما دسترسی پیدا کند.

تولید محتوا برای کاربر

اصل سئو مربوط به تولید محتوا مناسب برای کاربران است. زمانی که سایتی را راه اندازی می کنید، باید محتوا آن را به صورت دائمی به روز رسانی کنید یعنی بتوانید برای هر روز مطلب تازه ای به بازدیدکنندگان سایت ارائه دهید.

پس هرگز به این فکر این باشید که با پرداخت مبلغی برای طراحی یک سایت بتوانید بازدید کنندگان را جذب خود کنید. تنها راهی که می توان در فضای اینترنت مطرح شد تولید محتوای مناسب است.موتورهای جستجو به گونه‌ای فعالیت می‌کند که اگر ببیند یک سایت به صورت مرتب محتوای جدیدی را ارائه می دهد رتبه آن را به مراتب بالاتر می برد.برای تولید محتوا سایت پزشکی باید از مباحث مربوط به  زمینه های مختلف پزشکی کمک گرفت.

لینک گذاری سایت

مورد دیگری که سئو سایت زیادی دارد لینک گذاری صفحات است. لینک گذاری کار چندان ساده‌ای نیست و باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود . مقاله ای که در سایت انتشار داده می‌شود باید قسمت های آن دارای لینک های مربوط به صفحات دیگر باشد. لینک گذاری باید طبق اصول و برنامه ریزی قبلی انجام شود و در هر صفحه نباید بیش از اندازه از لینک دهی استفاده شود.

استفاده از ویدیو

استفاده از ویدیو در محتوا به جذابیت سایت می افزاید. پس برای این که سایت پزشکی از دید کاربر جذاب دیده شود، این نکته را فراموش نکنید. برای این که ویدیو تهیه کنید نیازی نیست هزینه فیلم برداری انجام دهید. با داشتن یک دوربین و حتی گوشی همراه و کمک گرفتن از یک دوست می توانید از خدمات مطب فیلم بگیرید و همچنین می توانید در ویدیوها حرف بزنید و مطالب آموزنده در قالب فیلم به بازدیدکنندگان ارائه دهید.همچنین ویدیوها را می توانید در سایر شبکه های اجتماعی مانند یوتیوپ یا آپارات به اشتراک بگذارید تا ویدیوها توسط اشخاص زیادی دیده شود و احتمال کسب رتبه برتر را افزایش می دهد.

نوبت دهی آنلاین و تاثیر آن بر روی سئو

داشتن این ویژگی به کاربران کمک می کند به راحتی برای مراجعه مرکز درمانی برای خود وقت بگیرند. از آنجا که در هنگام مراجعه حضوری و تعیین نوبت وقت زیادی از بیماران در انتظار گرفته می شود، داشتن چنین امکانی باعث می شود هر کدام از بیماران در وقت مشخص به مطب مراجعه کنند و از اتلاف وقت آنها تا حدود زیادی کاسته می شود.حال فرض کنید، با امکان این ویژگی علاقه مندان زیادی برای مراجعه به مدت جذب می شود. در واقع با مشغله های زیاد این روزها بیشتر افراد ترجیح می دهند از خدمات آنلاین استفاده کنند. بنابراین با داشتن چنین قابلیتی می توانید در میان رقبا متمایز باشید.

تقسیم بندی اقدامات سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی با توجه به اهداف پایه گذاری سایت خدمات مختلفی دارد. سئو وب سایت پزشکی شامل سئو سایت داخلی و سئو سایت خارجی می باشد.

سئو داخلی: این بخش شامل اقداماتی مانند بررسی کلمات کلید و استفاده از آن ها در مقالات، لینک سازی داخلی، رفع مشکلات فنی سایت، به روزرسانی محتوا، بهینه سازی تصاویر.

سئو خارجی: سئو خارجی مربوط اقداماتی مانند لینک سازی خارجی، استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری محتوا و… است.

بنابراین در سئو وب سایت در کنار رعایت کردن اصول سئو،  به سرعت سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی نیز توجه کافی شود.تقسیم بندی اقدامات سئو سایت پزشکی

کلام آخر

بکارگیری این نکات و داشتن برنامه منظم و دوام برای سئو سایت بی تردید کار هر کسی نیست و باید از متخصصان مربوط به آن کمک گرفت. اگر قصد دارید برای بهینه سازی سایت پزشکی خود یک برنامه دقیق پیاده سازی کنید، می توانید از تیم ما به نام آوش وب کمک بگیرید.

ممنون که ما را در مقاله همراهی کردید.

ما یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت هستیم.خدمات سایت ما شامل:

طراحی سایت سالن زیبایی

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت مجله خبری