آخرین مطالب سایت

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

امروزه طراحی سایت چند زبانه نیاز هر شرکت و سازمان بین المللی است. اما در قدم اول باید تعریف کنیم، سایت چند زبانه به چه سایت هایی گفته می شود؟ وب سایتی که متن های داخل آن قابل خواندن به چند زبان مختلف دنیا باشد، قابلیت چند زبانه بودن برای سایت تعریف می شود. سایت های چند زبانه بستر مناسبی را برای بازدیدکنندگان خارجی ایجاد می کند. از آنجا که زبان های مختلفی که برای یک سایت در نظر گرفته می شود، بستگی به نیاز صاحبان سایت دارد، بیشتر مواقع بخاطر بین المللی بودن زبان انگلیسی، این زبان به عنوان زبان دوم سایت ها انتخاب می شود.

امروزه به خاطر گسترش استفاده روز افزون از فضای اینترنت بسیاری از شرکت ها و سازمان ها نیاز خود می‌دانند که سایتشان به زبان های مختلف تعریف شود تا بتوانند بازدیدکنندگان خارج از کشور هم از سایت‌های آنها بهره مند شوند. این گونه وبسایت ها معمولاً به شرکت های بین المللی اختصاص داده می شود که قصد دارند در بازار جهانی جایگاه مناسبی کسب کنند.از آنجا که استفاده از اینترنت این روزها بسیار زیاد است و فردی مجاب می کند که در فضای مجازی فعالیتی داشته باشد. بنابراین داشتن یک سایتی که مناسب نیاز و هدف پایه گذاری شود، بهترین نتیجه را می تواند داشته باشد.اگر شما هم فکر می کنید، کسب و کارتان نیاز دارد در دنیای گسترده تری شناخته شود و برای خود اهداف تجاری و بازرگانی در زمینه بین المللی در نظر گرفته اید، بهتر است ما را در این مقاله همراهی کنید.

طراحی سایت چند زبانه

مقاله امروز ما در مورد سایت دو زبانه است و به بررسی نکاتی که باید در طراحی آن رعایت شود، پرداخته ایم.

هدف از طراحی سایت دو زبانه

طراحی سایت دو زبانه مخصوص سازمان و شرکت هایی است که در زمینه بازاریابی دیجیتالی و همکاری با سایر شرکت های بین‌المللی فعالیت دارند. هم چنین سایت چند زبانه قابلیت برقراری ارتباط با کاربران خارج از کشور را فراهم می کند تا مخاطبان خارجی هم بتوانند از فعالیت ها، اخبار ها و امکانات جدید باخبر شود.معمولا ویژگی چند زبانه برای سایت های پزشکی، سایت های شرکتی، سایت‌های گردشگری، سایت های خبری و سایت های صنعتی کاربرد فراوانی داشته است .

فواید سایت های چند زبانه

همانطور که فهمیدید، یکی از مهم ترین مزایای سایت چند زبانه قابلیت جهانی شدن آن است. فوایدی که این سایت ها دارد این است که توسط کشورها و فرهنگ های مختلف قابل بازدید هستند. در این صورت با در نظر گرفتن اهدافپس زمانی که شما هم تصمیم می گیرید چنین داشته باشید، می توانید به راحتی با سراسر دنیا در ارتباط باشید.

هم چنین مزایایی سایت های چند زبانه دارند، شامل موارد زیر است:

  • افزایش سئو سایت
  • افزایش کاربران سایت
  • تاثیر مثبت در کسب و کار
  • به دست آوردن اعتبار جهانی برای کسب و کار

طراحی سایت چند زبانه نیاز به دقت ویژه‌ای دارد.

طراحی سایت چند زبانه باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود و نیاز به دقت ویژه‌ای دارد. چرا که برای یکپارچه سازی سایت در بخش های مختلف آن، نیاز است کارهای تخصصی  مانند ترجمه متون داخل سایت به زبان های گوناگون، انجام تنظیمات ضروری برای دسترسی به مدیریت سایت، همگام سازی نوشته ها که به زبان های مختلف نوشته شده است و … توسط یک تیم کاملاً حرفه‌ای و متخصص انجام شود.بنابراین زمانی یک سایت چند زبانه به درستی و کاملاً هدفمند کار می‌کند که بر روی زبان های مختلف سایت کنترل کامل وجود داشته باشد و به صورت کاملاً تخصصی محتوا گذاری انجام شود.همچنین زمانی یک سایت دو یا چند زبانه در معرض دید افراد مختلف با ملیت های متفاوت قرار می‌گیرد که اصول سئو کاملا رعایت شود و هم چنین در طراحی سایت استانداردهای بهینه سازی در نظر گرفته و بتواند رتبه خوبی در موتورهای جستجوگر گوگل کسب کند.

هزینه طراحی سایت دو یا چند زبانه

با توجه به این که طراحی سایت چند زبانه روش های مختلفی دارد و می تواند از زبان های برنامه نویسی مختلفی برای این کار استفاده کرد، قیمت های متفاوتی برای آن نیز وجود دارد.اما به طور، کلی هزینه ای که برای سایت های چند زبانه تعریف می شود، بستگی به زبان جدیدی دارد در کنار زبان فارسی باید تعریف شود.  برای مثال، اضافه نمودن زبان عربی در کنار زبان فارسی به خاطر خاصیت راست چین بودن هر دو بسیار آسان تر از قرارگیری زبان انگلیسی در کنار فارسی است.در نتیجه مهم ترین عامل تاثیرگذار بر روی هزینه طراحی سایت های دو یا چند زبانه، شرایط هماهنگی بین زبان های تعریف شده است.

نکاتی که حتماً برای طراحی سایت چند زبانه باید در نظر داشت:

در طراحی سایت چند زبانه باید به نکاتی دقت کرد که این نکات باعث می شود بر روی جذب مخاطب و افزایش بازدید سایت تاثیر بگذارد.ما در ادامه مقاله به بررسی این نکات پرداخته ایم.

ترجمه کردن متن توسط مترجمان حرفه ای

زمانی که تصمیم می گیرید، یک سایت چند زبانه داشته باشید، به این موضوع حتماً دقت کنید که برای ترجمه متون داخل سایت هیچ گاه از مترجم های آنلاین استفاده نکنید. اگرچه این کار باعث می شود در اسرع وقت مقاله ها ترجمه شود و شما چند قدم جلوتر باشید. اما دقت این مترجم ها بسیار پایین است و احتمال این که جملات به صورت اشتباهی ترجمه شود، بسیار بالاست. بنابراین برای ترجمه متن ها سعی کنید از یک فرد مترجم کاملا حرفه ای استفاده کنید و قبل از این که طراحی سایت انجام شود اقدام به ترجمه کردن مقاله های سایت کنید تا زمانی که سایت آماده شود، مقاله های خارجی آماده باشد.

ترجمه کردن متن توسط مترجمان حرفه ای

 انتخاب زبان توسط بازدید کننده به راحتی امکان پذیر می باشد

المان مربوط به انتخاب زبان باید در قسمتی قرار بگیرد که کاربر بتواند آن را به راحتی پیدا کند. بنابراین این قسمت باید طوری طراحی شود که به راحتی در دسترس بازدید کننده قرار بگیرد. در واقع اولین چیزی که کاربر باید با آن روبرو بشود، المان انتخاب زبان است. قرار دادن این ویژگی در قسمت های بالا یا پایین سایت یا یکی از بخش های منو که در دید مخاطب قرار نمی‌گیرد، کار اشتباهی است.

ویژگی چند زبانه بودن را در همه راه های ارتباطی به کار ببرید.

زمانی یک سایت چند زبانه برای حوزه کاری خود طراحی می کنید، در کنار این اقدام بهتر است راه های ارتباطی دیگر هم این ویژگی را  داشته باشد. برای مثال، در درگاه های ارتباطی پیامک یا ایمیل، متن آن به زبانی که فرد برای سایت انتخاب کرده است، ارسال گردد.

انتخاب زبان توسط خود بازدیدکننده انجام شود

در برخی از سایت های چند زبانه با بررسی منطقه‌ مکانی فرد بازدیدکننده زبان سایت به صورت خودکار انتخاب می شود. برای مثال، فردی که در کشورهای عربی قرار دارد، با ورود به سایت، زبان عربی انتخاب می شود. اما بهتر است، زبان توسط خود بازدید کننده انتخاب شود. چرا که ممکن است فردی که وارد سایت می شود فارسی زبان باشد و قابلیت خواندن متون فارسی برای او امکان پذیر باشد، اما در کشورهای دیگر سفر کرده یا در آن منطقه زندگی می کند.اما اگر سایت چند زبانه دارای ویژگی انتخاب خودکار زبان باشد و توسط منطقه‌ای که بازدیدکننده در آن قرار دارد تغییر زبان بدهد، بهتر است گزینه انتخاب زبان را در جایی از سایت قرار دهید که بازدید کننده با ورود به سایت متوجه آن شود.

عدم تغییر مسیر با عوض کردن زبان سایت

تغییر زبان سایت باید به گونه‌ای باشد که بازدید کننده در هر صفحه قرار دارد این قابلیت برای او فراهم باشد. یعنی زمانی که فرد در یک صفحه مشخص قرار دارد بتواند زبان سایت را عوض کند، بدون این که سایت به صفحات دیگر تغییر مسیر دهد. در برخی از صفحات سایت های چند زبانه مشاهده می شود، زمانی زبان سایت در صفحات داخلی تغییر کند، کاربر به صورت خودکار به صفحه اول منتقل داده می شود. این عمل باعث می‌شود، بازدید کننده دچار سردرگمی شود و برای پیدا کردن صفحه مورد نظر وقت بگذارد.

رعایت اصول راست یا چپ چین بودن زبان ها

همانطور که می دانید، زبان فارسی در مقایسه با سایر زبان های دیگر باید از راست به چپ نوشته شود. پس اگر زبان دوم سایت خاصیت چپ چین داشته باشد، باید تمام ساختار سایت به صورت قرینه تغییر داده شود. یعنی طراحی تمام المان های سایت مانند عکس ها، متن ها، دیوارهای کناری، دکمه ها و منوها برای نمایش زبان دوم به صورت قرینه جا به جا می شوند.رعایت اصول راست یا چپ چین بودن زبان ها

قابلیت تغییر تاریخ

زمانی که چند زبان برای یک سایت تعریف می شود، بهتر است نحوه نمایش تاریخ نیز متناسب با زبان دوم تغییر یابد. برای مثال، تاریخ شمسی که مناسب کشور خودمان است برای استفاده دیگر کاربران خارجی به تاریخ های میلادی تغییر پیدا می کند.

تغییر آدرس اینترنتی

یک سایت دو زبانه باید در هنگام تغییر زبان، آدرس اینترنتی آن نیز تغییر یابد و متناسب با زبان کشوری که برای آن زبان دوم در نظر گرفته شده است، عوض شود.

کلام آخر

آوش وب سعی می‌کند بر اساس نیاز مشتری و به صورت کاملاً تخصصی خدماتی در زمینه طراحی وب سایت ارائه دهد.در صورتی که تصمیم گرفته اید برای طراحی سایت چند زبانه خود اقدام کنید می توانید از تیم حرفه‌ای ما در این زمینه استفاده کنید.

ما یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت هستیم.خدمات سایت ما شامل:

طراحی سایت سالن زیبایی

سئو سایت شرکتی

سئو سایت وردپرسی

طراحی سایت در ونک