آخرین مطالب سایت

طراحی سایت عکاسی

بی شک یک عکاس جدا از عکاسی کردن و حرفه‌ای بودن در این عمل باید بتواند توانایی خود را به همگان نشان بدهد. اگر شما عکاس هستید و فقط قصد دارید عکس های حرفه ای خود را به نمایش بگذارید، بهتر است چاره‌ای برای طراحی سایت عکاسی بیندیشد. داشتن یک سایت عکاسی باعث می شود بدون هیچ محدودیتی نمونه کار های عکاس شده را به نمایش بازدیدکنندگان در بیاورید و برای رسیدن به نتیجه بهتر و افزایش هواداران به راحتی بازاریابی اینترنتی انجام دهید.

این روزها به خاطر استفاده بیش از اندازه مردم از فضای اینترنت خیلی ها برای کسب و کارها خود نیاز می‌دانند که در این زمینه فعالیتی انجام دهند. داشتن یک سایت عکاسی می تواند فعالیت و امکاناتی متمایزی را در این حوزه برای بازدیدکنندگان و هواداران عکاسی ایجاد کند. علاوه بر این، عکاس هم می‌تواند با مخاطبان خود به صورت آنلاین در ارتباط باشد که این مزیت بسیار مهمی برای ورود به تجارت الکترونیک  شناخته شده است.

این روزها عکاسان زیادی از طریق طراحی سایت به منظور نمایش نمونه کارهای خود اقدام کردند و با موفقیت های بسیاری رو به رو شدند‌.

طراحی سایت عکاسی

 

اگر شما هم به عنوان عکاس قصد دارید، برای نمونه کارهای خود یک سایت عکاسی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم در این ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

در مقاله امروز سعی کرده ایم، تمام نکات مربوط به طراحی یک سایت عکاسی گردآوری کنیم تا شما هم بتوانید با بررسی این نکات به هدف خوبی برسید.

مهم ترین هدف طراحی سایت عکاسی

مهم ترین مزیت طراحی سایت عکاسی به نمایش قرار دادن تمام عکس ها و نمونه کاری های یک عکاس می باشد. زیرا هیچ گاه نمی توان مکانی را درست کرد که تمام نمونه کارهای یک عکاس در آن قرار بگیرد و به گونه‌ای باشد که همه هواداران به آن دسترسی پیدا کنند. این روش تنها روشی است که علاقه مندان به عکاسی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن به یک گالری عکس دسترسی پیدا کنند.

اما به طور کلی، برای دیده شدن در فضای اینترنت باید یک سری نکات رعایت و شرایط مناسبی برای موتورهای جستجوگر گوگل فراهم کنید.

بهینه سازی سایت

سئو یا همان بهینه سازی سایت مهم ترین کاری است که باید بعد از طراحی سایت عکاسی انجام دهید تا بتوانید در فضای اینترنت توسط موتورهای جستجو به دیگران مطرح شوید. از آنجا که رقبای زیادی برای گسترش کسب و کار خود در این عرصه وارد شده اند، باید برای دیده شدن در بین آنها، راه موفقیت را به دست بگیرید.

برای بهینه سازی سایت لازم است از تیم های سئو کار کمک بگیرید که به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند. برای انتخاب تیم سئو مناسب بهتر است دقت کافی به خرج دهید و نمونه های کاری آنها را بررسی کنید تا بتوانید سایت خود را در صفحات اول به نمایش قرار بدهید.

امکانات لازم برای سایت عکاسی

با داشتن یک سایت عکاسی می‌توانید امکانات منحصر به فردی برای علاقمندان ارائه داد. این امکانات شامل موارد زیر می باشد.

امکانات لازم برای سایت عکاسی

 

گالری تصاویر:

این بخش مهم ترین قسمت یک سایت عکاسی می باشد که باعث می شود تمام نمونه کارهای آتلیه عکاس در یکجا و به صورت دسته جمعی به نمایش بازدیدکنندگان قرار بگیرد. علاوه بر این، این بخش می‌تواند به قسمت‌های مختلفی مانند عکس های کودک، عکس‌ های بارداری، عکس های مربوط به عروسی، عکس هنری و غیره تقسیم بندی شود.

بخش اخبار:

در این بخش اخبار های به روز و اطلاعات مربوط به حوزه عکاسی قرار داده می‌شود که علاقه مندان این حوزه از این قسمت بهره مند شوند. هم چنین می‌توان وقایع و اتفاق های مربوط به آتلیه یا فعالیت کاری عکاس در این قسمت به اطلاع علاقه مندان رساند.

قسمت نظر سنجی

در این قسمت مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت می توانند نظرات خود را در اختیار مدیر سایت قرار دهند و هرگونه سوالی که در زمینه عکاسی دارند در این قسمت مطرح کند. علاوه بر این، در قسمت نظر سنجی باعث می شود که شما به عنوان یک عکاس، ارتباط خوبی با بازدیدکنندگان سایت خود برقرار کنید و آنها را به بازدیدکنندگان دائمی سایت خود تبدیل کنید.

تماس با ما

در این قسمت اطلاعات مربوط به تلفن های تماس، ایمیل، تلگرام، آدرس دقیق و غیره در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

بهتر است آدرس دقیق به صورت نقشه در این قسمت نشان داده شود.

درباره ما

قسمت درباره ما به سوابق کاری و رزومه کاری عکاس یا آتلیه مربوط می شود. در صورت داشتن سوابق درخشان در زمینه بهتر است در این قسمت قرار داده شود تا بازدیدکنندگان از کیفیت خدمات آگاه شود.

بخش خدمات

در این قسمت تمام خدماتی که توسط عکاس یا آتلیه ارائه داده می شود مانند عکاسی صنعتی، عکاسی مراسم ها و مجالس، خدمات فیلمبرداری و تصویربرداری، تولید کلیپ و غیره توسط به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود.

 

ایجاد درگاه ارسال پیام

 

ایجاد درگاه ارسال پیام

این قسمت به منظور اطلاع رسانی مشتریان نسبت به تخفیف ها، زمان تحویل کار و زمان بازدید نمونه کارهای انجام شده و غیره ایجاد می شود.

مزایای داشتن یک سایت‌ عکاسی

اگر شما یک عکاس هستید یا دارای یک آتلیه عکاسی حرفه ای می باشید خوب است با مزایای داشتن یک سایت عکاسی آشنا شوید. مزایای طراحی سایت عکاسی شامل موارد زیر می باشد:

  • طراحی سایت عکاسی باعث می‌شود که خدمات این حوزه بدون هیچ محدودیتی در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد.
  • همچنین برای این که مشتریان جدیدی جذب خود کنید، خوب است به طراحی یک سایت فکر کنید.
  • انجام تبلیغات در سطح شهر ممکن است یک اقدام موثر در زمینه کاری شما باشد اما برای مدتی تاثیرگذار خواهد بود. درعوض با داشتن سایت عکاسی می توانید بدون هیچ محدودیتی و پرداخت هیچ هزینه برای همیشه زمینه تبلیغات برای کار خود را فراهم کرده اید و نمونه کارهای خود را بدون هیچ محدودیت به نمایش می گذارید.
  • با داشتن سایت فعالیت‌هایی مانند روتوش تصاویر، مونتاژ، میکس فیلم و عکس را بدون مراجعه مشتریان به آتلیه، به صورت آنلاین انجام دهید.

نکات مهم در طراحی سایت عکاسی

در طراحی عکاسی بهتر است به نکات مهم آن دقت داشته باشید تا به نتیجه ایده آلی برسید. در ادامه این مقاله به بررسی این نکات می پردازیم.

انتخاب عکس های زیبا و مناسب

یک سایت عکاسی با قرار دادن عکس های جذاب و دیدنی مطرح می شود. بنابراین برای بارگذاری عکس ها بهتر است دقت کافی داشته باشید. سعی کنید بهترین عکس های موجود در آتلیه برای قرار دادن در سایت انتخاب کنید. همچنین می توانید از عکس های برگزیده یک اسلاید شو طراحی کنید و آن را در صفحه اول قرار دهید تا مراجعه کنندگان در هنگام ورود به وب سایت با دیدن عکس های جذاب رو به رو شوند.

 

علاوه بر این، برای انتخاب تصاویر باید به یک سری فاکتورهای مهم به منظور بهینه سازی سایت توجه کنید. برای مثال، سایز تصاویر باید متناسب با مقاله ای که می خواهید در آن قرار گرفته شود، انتخاب کنید. همچنین قرار دادن تصاویر با حجم بالا باعث می شود که سرعت سایت کاهش پیدا کند و این کار در سئو سایت اثر منفی می‌گذارد.

برای سایت عکاسی سرعت بالا در نظر بگیرد

از آنجا که سایت عکاسی دارای عکس های با کیفیت و حرفه ای می باشد، بهتر است سایتی که طراحی می کنید دارای سرعت بالا باشد تا با گذاشتن عکس های با کیفیت دچار کاهش سرعت نشوید.

 

برای سایت عکاسی سرعت بالا در نظر بگیرد.

 

 

اهمیت سرعت بالای سایت زمانی مشخص می‌شود که مراجعه کنندگان با ورود به سایت با کاهش سرعت روبرو می شوند و در آخر هم مجبور شود که سایت را ترک کنند که در نتیجه تاثیر خوبی برای سایت شما نخواهد داشت.

مهم ترین نکته واکنش گرا بودن سایت است

داشتن این ویژگی برای همه سایت ها الزامی است. به طوری که این روزها به تعداد بازدید کنندگانی که از طریق تلفن های همراه در اینترنت در حال گردش هستند، در حال افزایش است.

استفاده از تلفن های همراه باعث می شود به راحتی به فضای اینترنت پیدا ‌کنند و دیگر نیازی به روشن کردن لپ تاپ یا کامپیوتر ها نخواهند داشت. بنابراین داشتن ویژگی واکنش گرا یا همان ریسپانسیو بودن باعث می شود که سایت شما توسط هر دستگاهی قابل نمایش باشد.

طراحی دسترسی آسان به تمام بخش های سایت

تمام قسمت های سایت باید به گونه ای طراحی شود که دسترسی آن برای کاربر راحت باشد. یعنی زمانی که یک بازدید کننده برای مشاهده یک موضوع خاص به سایت مراجعه می کند، به راحتی بتواند آن را پیدا کرده و با گزینه های گیج کننده ای روبرو نشود.

عدم وجود نظم در تقسیم‌بندی سایت باعث می شود که بازدیدکنندگان با مراجعه به سایت دچار سردرگمی شده و در صورتی که به هدف خود نرسند، سایت شما را ترک می‌کنند.

در صورتی که برای طراحی سایت عکاسی تصمیم گرفته‌اید:

اگر تصمیم گرفته‌اید یک سایت عکاسی داشته باشید می توانید از تیم حرفه‌ای ما در این زمینه مشاوره اختصاصی بگیرید. ما یک تیم طراحی وب به نام آوش وب هستیم که در سال های فعالیت خود در این زمینه توانسته ایم تجربه و مهارت کافی را کسب کنیم. پس در صورتی که می خواهید در مورد طراحی سایت عکاسی اطلاعات دقیق تری کسب کنید می توانید با تیم ما تماس بگیرید.

 

در صورتی که برای طراحی سایت عکاسی تصمیم گرفته‌اید:

 

حرف آخر

اگر قصد دارید در دنیای اینترنت که علاقه مندان زیادی پیدا کرده است، موفق باشید، اولین راه داشتن یک سایت خوب این است. با در نظر داشتن نکاتی که در این مقاله برای شما گفتیم، مطمئنا می توانید یک سایت ایده آل داشته باشید و تعیین اهداف منطقی می توانید رشد سریعی در فضای اینترنت داشته باشید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

ما یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت هستیم خدمات سایت ما شامل:

طراحی سایت فروشگاهی 

طراحی سایت کلینیک زیبایی

طراحی سایت مجله خبری