آخرین مطالب سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت یا همان سئو، به منظور کسب رتبه برتر در بزرگ ترین مرکز جستجو سراسر دنیا یعنی گوگل برای هر سایتی بکار برده می شود. پس زمانی که شما به عنوان مدیر سایت بهینه سازی آن را به بهترین صورت ممکن انجام داده باشید، احتمال این که در هنگام جستجو کلمات مرتبط با سایت در پیشنهادات اول گوگل قرار بگیرید و یا در بهترین حالت ممکن جز اولین پیشنهاد باشید، بسیار بالاست. در چنین مواقعی یعنی سئو سایت شما در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد.حال که باید موضوع بهینه سازی سایت آشنا شدید، اگر علاقمند هستید اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه مقاله همراه ما باشید.ما در این مقاله به موضوع بهینه سازی سایت و ارتباط آن با افزایش بازدیدکنندگان پرداخته ایم.بهینه سازی سایت

آیا به دنبال افزایش بازدیدکنندگان سایت هستید؟

اگر قصد دارید بازدیدکنندگان سایت تان افزایش پیدا کند و برای این کار چاره ای بیاندیشید، مطمئنا هدف با ارزشی را برای سایت خود در نظر گرفته اید.برای پویا بودن یک سایت باعث می شود که سایت شما همیشه فعال باشد و روزانه تعداد زیادی بازدیدکننده به آن مراجعه کنند. اما زمانی اتفاق می‌افتد که برای بهینه سازی آن چاره ای بیندیشید. برای این که این کار انجام شود، بهتر است از متخصصان حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا به نتایج  ایده آلی برسید.در واقع در این زمینه باید کارهای انجام شود که موتورهای جستجوگر گوگل خوششان بیاید تا آنها سایت شما را در صفحات اول گوگل قرار دهند.کارهایی که در این زمینه باید انجام شود شامل بهبود وضعیت گرافیک سایت، رعایت الگوریتم های موتورهای جستجو، محتوا گذاری مداوم و در آخر ارائه سایت کاربر پسند می باشد.

برای رسیدن به جایگاه مناسب در گوگل چه کار باید کرد؟

همانطور که فهمیدیم، با به کارگیری سئو می توان به صفحات اول گوگل دسترسی پیدا کنیم. اما واقعیت چیز دیگری است. یعنی رسیدن به چنین جایگاهی چندان راحت و دست یافتنی نیست. مبحث سئو سایت بسیار گسترده است و کاری نیست که از عهده آن به تنهایی بر آیید.در واقع با برای رسیدن به جایگاه مناسب یک سری اصول و قواعد رعایت شود تا بتوانید نزد گوگل اعتبار کسب کنید و چه چیزی برای یک سایت مهم تر از این است که نزد گوگل اعتبار داشته باشد.برای به کارگیری اصول نیاز است که در مورد سئو اطلاعات کافی داشته و هر لحظه در مورد تغییرات ایجاد شده در گوگل آگاه باشید.از آنجا که عوامل بسیاری بر روی بهینه سازی سایت موثر است، بنابراین خوب است نسبت به آن آگاهی داشته باشید. برخی از این عوامل شامل موارد زیر است:

 • استفاده از کلید واژه های مرتبط با سایت
 • لینک سازی
 • حضور در سایت ها و اپلیکیشن ها
 • بهره مندی از بازاریابی الکترونیکی
 • آشنایی کامل با تمام ابعاد سایت
 • محتوا گذاری حرفه ای
 • اعتبار طراحی سایت

در ادامه مقاله به بررسی این عوامل می پردازیم.

کلمات کلیدی و تاثیر آن بر سئو

در ابتدا قبل از این که اقدامات لازم را برای سئو سایت انجام دهید، باید در نظر بگیرید که هدفتان چه کلماتی است. باید کلماتی که قصد دارید مورد هدف قرار دهید و در هنگام جستجو آن ها، سایت شما در صفحات برتر گوگل ظاهر شود، به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کنید. با آماده کردن لیست کلمات کلیدی، هدف به این صورت مشخص می شود که با جستجو کلمات، سایت شما جز صفحه اول گوگل قرار بگیرد.هم چنین با کسب جایگاه مناسب در موتور جستجو گوگل می توانید در سایر موتورهای جستجو دیگر نیز رتبه خوبی کسب کنید.

کلمات کلیدی و تاثیر آن بر سئو

بهتر است کلماتی که انتخاب می کنید توسط متخصصان این زمینه مورد بررسی قرار دهید تا مشخص شود که کلمات کلیدی هدفمند هستند یا باید با کلمات دیگر جایگزین شود.

اعتبار طراحی سایت

پیش از این، موتور های جستجو گوگل به تمام سایت ها با طرح های مختلف به یک اندازه رتبه می‌دادند. اما امروزه رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجوگربه گونه ای پایه‌گذاری شده است  که موجب شده است طراحی سایت ها در رتبه بندی آنها موثر واقع شود.گوگل برای این که مشخص کند به چه میزان طراحی یک سایت اهمیت دارد، سایت های بزرگی را مبنا کار خود قرار داده است. این دسته از سایت ها به طور واضحی معتبر شناخته شده‌اند و اگر لینک از چنین سایت هایی به سایت های دیگر وارد شود، بخشی از اعتبار آنها نیز به سایت های دیگر اختصاص داده می شود.البته این سیستم بخش کوچکی از اعتبار سنجی طراحی سایت توسط گوگل است. این روزها برای مشخص شدن رتبه سایت مسائل پیچیده ای برای گوگل تعریف شده است.

لینک گذاری

قضیه لینک گذاری جزء حیاتی ترین کاری است که باید برای سایت خود انجام دهید. اگرچه این کار بسیار سختی است اما باید این عمل را جز استراتژی  طولانی‌مدت سایت قرار دهید. حداقل کاری که می توانید در این مورد انجام دهید این است که آدرس سایت خود را در یکی از سایت های معتبر موجود در صفحات برتر گوگل قرار دهید. این کار کمک بسیار زیادی در سئو سایت انجام می دهد.در واقع کسب اعتبار طراحی سایت تا حدود زیادی به لینک سازی سایت بستگی دارد.

تاثیر محتوا بر سئو سایت

موتوهای جستجوگر گوگل شبانه روز در صفحات وب در حال گردش هستند و اطلاعات را از صفحات وب به دست آورده و متناسب با نیاز کاربران در اختیار آنها قرار می دهد. بنابراین بهتر است محتوایی که در سایت ها بارگذاری می کنید به گونه‌ای باشد که کار را برای خواندن موتورهای جستجوی آسان کند.به همین خاطر، بهتر است از موضوع های شفاف و واضح برای مطلب گذاری استفاده کنید و تمام عنوان ها و سر تیترها را با متا تگ ها جدا کنید. این کار بسته نوع سایت کمک بسیاری می‌کند و باعث می‌شود بین صفحات تفاوتی وجود داشته باشد. برای مثال، ممکن است در سایت شما دو صفحه وجود داشته باشد که بسیار شبیه به همدیگر باشند و نیاز است که با کمی تفکر تفاوت بین دو صفحه مشخص شود. اما برای این که کار موتورهای جستجوگر را راحت کنید، خودتان این تفاوت را در بین صفحات ایجاد کنید تا باعث چنین اشتباه برای موتورهای جستجو نشوید.

بررسی ساختار داخلی سایت و سئو

برای طراحی سایت ها، استانداردها و قواعد مختلفی وجود دارد که در نظر گرفتن آنها برای ساختار و اسکلت سایت تاثیر مثبتی بر روی سئو  خواهد گذاشت. بنابراین می توان برای بررسی های دقیق از یک گروه تخصصی کمک گرفت و در صورت لزوم ساختار سایت را متناسب با قوانین و استانداردها پایه گذاری کرد.

گزارش های دوره ای برای بررسی پیشرفت سئو سایت

خوب است برای پیگیری مداوم از پیشرفت سایت به صورت دوره‌ای گزارش تهیه کنید. این گزارش می‌تواند به صورت متنی یا نموداری در روند سئو شما تاثیر بسیار خوبی می گذارد.

سئو و تاثیرات آن بر روی افزایش تعداد بازدیدکنندگان

زمانی اهمیت سئو را می‌فهمید که احساس می‌کنید باید تعداد بازدید کنندگان سایت افزایش پیدا کند.  اگر بتوانید با رعایت قوانین و اصول سئو روزانه به تعداد بازدیدکنندگان سایت بیفزایید یقینا با موفقیت های زیادی روبه رو می شوید.همانطور که فهمیدید، موتورهای جستجو گر گوگل برای این که نتایج موثری را نشان کاربران خود بدهد برای نشان دادن سایت ها در صفحات گوگل معیارهایی قرار داده اند. پس با بررسی این معیار ها و رعایت اصول می توان سئو سایت را رو به بهبودی هدایت کرد.در واقع موتورهای جستجو برای خواندن محتوای داخل سایت ها معیارهایی برای خود تعریف کرده‌اند. اگر این معیارها را برای محتوا گذاری داخل سایت رعایت کنید می توانید به نتایج خوبی برسید.پس زمانی یک سایت موثر واقع می شود و به عنوان یک نقطه تاثیر گذار در گوگل شناخته می شود که بتوان سئو سایت وردپرسی را به صورت مداوم پشتیبانی کرد. برای این که یک سایت به صورت کاملا پویا در سراسر گوگل مطرح شود. هیچگاه نباید این پشتیبانی را کنار گذاشت.از عوامل بسیار مهم در سئو، تولید محتوای منحصر به فرد، خاص و مطابق با سلیقه کاربران است‌.سئو و تاثیرات آن بر روی افزایش تعداد بازدیدکنندگان

اهداف دست یافتنی با رعایت قوانین سئو

زمانی که تمام قوانین سئو رعایت شود و بتوان در صفحات گوگل رتبه خوبی به دست آورد می توان به اهدافی دست نیافتنی رسید. مهم ترین اهداف سئو شامل موارد زیر می باشد:

 • بالا بردن نرخ بازدیدکنندگان سایت افزایش تعداد مشتریان
 • افزایش ترافیک سایت
 • شناختن سایت به عنوان یک برند خاص
 • افزایش فروش محصولات
 • بازدهی تبلیغات سایت
 • کسب درامد
 • و…

 نکات مهم و کلیدی در بهینه سازی سایت

خوب است در ادامه مقاله به نکات مهم و کلیدی به منظور بهینه سازی سایت بپردازیم.

اولین و آخرین راه حل، تولید محتوا مناسب برای کاربر

در واقع با تولید محتوای مهم و تاثیر گذار نصف کار انجام می‌شود. همچنین باید به این نکته توجه کنید که محتوایی که قرار است در داخل سایت منتشر کنید برای خود کاربر است نه برای گوگل. بنابراین سعی خود را انجام دهید که محتوای تولید شده مورد توجه کاربر واقع شود.

توجه به جستجو کلمات کاربران

زمانی می توانید محتوایی برای کاربران تولید کنید که متوجه باشید نیاز آنها چیست. بنابراین خوب است به کلمات و عبارات هایی که آنها جستجو می‌کنند، توجه کافی داشته باشید.

طرفدار عبارات پرسشی بیشتر است.

کمی دقت کنید متوجه می شوید که عبارات پرسشی بیشتر توسط کاربران جستجو می شود بنابراین برای انتشار مقاله می توانید از عنوان های پرسش استفاده کنید.

کلام آخر

و در کلام آخر باید بیان کنیم، ما یک تیم سئو به نام آوش وب هستیم که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی فعالیت انجام می‌دهیم. در صورتی که قصد داشته باشید در این زمینه اقداماتی انجام دهید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.