آخرین مطالب سایت

طراحی سایت آموزشگاه زبان

طراحی سایت آموزشگاه زبان

از آنجا که روش های ارتباطی، شکل جدیدی به خود گرفته است و گسترش روز افزون استفاده از اینترنت باعث شده است هر فرد و ارگانی برای مطرح شدن از این تکنولوژی بهره کافی را داشته باشند.این روزها یادگیری زبان انگلیسی و دیگر زبان های به روز دنیا اهمیت زیادی پیدا کردند و برای بسیاری از ارتباطات بین المللی یادگیری زبان خارجه بسیار ضروری است. اما بخاطر مشغله های زیاد روزانه، افراد کمتری قادر هستند در کلاس های آموزش زبان شرکت کنند. برای رفع این مشکل چاره ای جز شرکت در کلاس های آنلاین زبان نیست. به همین خاطر، طراحی سایت آموزشگاه زبان موجب می شود افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری ندارند، از کلاس ها و امکانات آنلاین بهره مند شوند.گروه طراحی سایت آوش وب یک تیم کاملا حرفه ای است که هدف آن ها همراهی تمام کسب و کارها بمنظور مطرح شدن در دنیای اینترنت است. طراحی سایت آموزش آموزشگاه زبان هم جز خدماتی است که توسط این تیم قابل پیاده سازی می باشد. در ادامه مقاله دانستنی ها لازم را برای علاقه‌مندانی که قصد دارند یک سایت آموزشگاه زبان داشته باشند، به طور کامل شرح داده ایم.

طراحی سایت آموزشگاه زبان

طراحی سایت آموزشگاه زبان و افزایش حضور در تجارت الکترونیک

موسسه های زبان خارجه با طراحی سایت آموزشگاه زبان می تواند تغییر اساسی در کسب و کار خود ایجاد کنند. در این دوران که استفاده از اینترنت بسیار گسترش پیدا کرده است، وب سایت های زیادی در زمینه آموزش زبان فعالیت دارند. به طوری که  اگر یک موسسه هر چند قوی و حرفه ای فعالیت داشته اما در حوزه اینترنت کم کار باشد، هیچ گاه به اندازه کافی دیده نمی شود.پس اگر قصد دارید برای آموزشگاه زبان خود یک سایت طراحی کنید، بهتر است قبل از هر کاری به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید.

قابلیت رسپانسیو بودن سایت برای دسترسی بیشتر

با گسترش استفاده مردم از فضای مجازی و گشت و گذار در فضای اینترنت از طریق تلفن های همراه داشتن، ویژگی واکنشگرا سایت ها بسیار اهمیت پیدا کرده است. بنابراین برای طراحی سایت آموزشگاه زبان به این نکته توجه کافی داشته باشید.ریسپانسیو بودن سایت باعث می شود که در هر دستگاهی قابل نمایش باشد. از آنجا که بیشتر کاربران از گوشی های همراه استفاده می کنند. بنابراین اگر سایت شما این ویژگی را نداشته باشد، بدون شک نیمی از بازدیدکنندگان خود را به راحتی از دست می دهید.علاوه براین، افرادی که تصمیم می گیرند روش آنلاین را برای یادگیری زبان انتخاب کنند، نیاز به منبعی دارند که در هر موقعیتی قابل دسترس آنها باشند، بنابراین اگر سایت آموزشگاه زبان فاقد قابلیت ریسپانسیو باشد، عملا بی استفاده است.

تقسیم بندی آسان در سایت آموزشگاه زبان بسیار مهم است

همانطور که می دانید، سایت های آموزشگاه زبان از بخش های مختلفی برخوردارند که طراحی آن ها نیاز به دقت فراوانی دارد. بنابراین یک سایت آموزش زبان باید از بخشهای مختلفی تشکیل بشود تا مخاطبان به راحتی به هر کدام از بخش ها دسترسی پیدا کنند.

برگزاری آزمون های زبان به صورت آنلاین

با توجه به این که دریافت مدارک زبان اهمیت زیادی دارد و خیلی ها برای مهاجرت به خارج از کشور باید مدرک معتبر زبان اخذ کنند، امکان برگزاری آزمون هایی مانند تافل، آیتلس، تولیمو و سایر آزمون های دیگر در سایت آموزشگاه زبان یک قابلیت بسیار ویژه ای است و باید برای طراحی سایت آموزشگاه زبان این مورد را حتما جز امکانات مهم قرار دهید.فراهم کردن شرایط مناسب برای برگزاری آزمون و ارائه مدرک به کاربران باعث افزایش تعداد شرکت کنندگان مجموعه زبان خواهد شد.

ثبت نام آنلاین نشان دهنده حرفه ای بودن مجموعه است

یک سایت آموزش زبان می تواند امکان ثبت نام آنلاین را برای اعضای مجموعه ایجاد کند که در این صورت حرفه ای بودن مجموعه را نشان می دهد.خودکار بودن اقداماتی مانند ثبت نام، پرداخت شهریه، تعیین سطح و انتخاب کلاس می توان به صورت قابل توجهی موجب کاهش هزینه ها شود و در صرفه جویی در وقت بسیار تاثیرگذار است.زمانی که یک سایت آموزشگاه زبان به صورت کاملا مستقل و خودکار عمل می کند به مراجعه کنندگان می فهماند که تحت آموزش یک مجموعه کاملا حرفه ای است و مطمئنا زبان آموزان زیادی به خود جلب می کند.بنابراین یک حرکت کاملا حرفه ای تاثیر مثبتی برای گسترش کسب و کار خواهد گذاشت.

آموزش زبان های مختلف

بعد از طراحی سایت اولین کاری که باید انجام شود، معرفی تمام زبان‌های قابل یادگیری در آموزشگاه به بازدیدکنندگان سایت است. دقت داشته باشید، برای افزایش بازدید و زبان آموزان سایت باید به تعداد زبان هایی که آموزش می دهید، بیفزاید. در این صورت سایت شما یک سایت کاملا به روزی است.

داشتن سرعت کافی

از آنجا که سایت آموزشگاه زبان دارای محتوا زیادی است باید فضا کافی داشته باشد. همچنین داشتن سرعت بالا برای بهره مندی از آن بسیار مهم است تا بازدیدکنندگان سایت به راحتی فایل های آموزشی را دانلود کنند و یا برای مشاهده فیلم ها به صورت آنلاین دچار مشکل نشوند. در صورتی که با کندی سرعت سایت مواجه شوند، از سایت شما دیدن نخواهند کرد و سایت را ترک می کنند که بی شک پیامدهای منفی برای سایت شما به همراه دارد.

داشتن سرعت کافی

طرح سایت با موضوعات زبان هم خوانی داشته باشد

موضوع یادگیری در مقایسه با سایر سایت های دیگر متفاوت است. بنابراین طراحی سایت آموزشگاه طوری انجام شود که همانند کلاس درس بنظر برسد و از عکس ها و فیلم های آموزشی در قسمت های مختلف استفاده شود. در حقیقت باید سعی  شود حتی بازدیدکنندگان با مراجعه به سایت و گشت و گذار در آن، نکات آموزشی  یاد بگیرند.بنابراین بهتر است برای تولید ظواهر و طرح های سایت به طور هدفمند تلاش کنید تا بازدید کنندگان سایت به عضوهای دائمی تبدیل شوند.

ایجاد حس اطمینان موجب ثبت نام بازدیدکنندگان می شود

یک آموزشگاه زبان معتبر همیشه قابل اعتماد زبان آموزان خود می باشد. به همین خاطر سعی کنید با جملات موثر به تعداد ثبت نام های خود بیفزاید‌. بنابراین امکان گفتگو با مراجعه کنندگان را در روند طراحی فراموش نکنید تا بتوانید با آنها رابطه مستقیمی داشته باشید و نظرشان را به خود جلب کنید.

امکانات لازم برای سایت آموزشگاه زبان

در طراحی سایت آموزشگاه زبان لازم است امکانات گفته شده در ادامه مقاله را قرار دهیم:

 • امکان بارگذاری فایل و جزوه های زیاد آموزشی
 • برگزاری آزمون های هر دوره به صورت آنلاین
 • ثبت نام آنلاین
 • تعیین سطح زبان آموزان
 • قرار دادن نمرات هر ترم و قابلیت مشاهده آن
 • قابلیت پرداخت شهریه
 • مشاوره آنلاین برای بازدیدکنندگان سایت
 • برگزاری کلاس های آموزشی به صورت آنلاین
هدف شما از طراحی سایت آموزشگاه زبان چیست؟

همانطور که می دانید، سایت های آموزش زبان به منظور ارائه خدمات آموزشی زبان های مختلف دنیاست. اما طراحی اصلی این سایت به هدف شما به عنوان ارائه دهنده بستگی دارد. برای مثال، اهداف طراحی می تواند بمنظور آموزش های کوتاه و کارآمد یا آموزش کامل زبان و به صورت کاملا حرفه ای باشد.اما جدا از اهداف آموزشی باید تکنیک های مختلفی برای جذب زبان آموزان بکار گرفت. یکی از کارامدترین تکنیک های جذب مخاطب برقراری ارتباط نزدیک با آنهاست.پس زمانی آموزشگاه آنلاین زبان شما می تواند موثر عمل کند بهترین روش آموزشی را برای آنها ایجاد کرده و فضایی برای گفت و گو مستقیم با آنها در نظر بگیرید.

فواید یک سایت آموزشگاه زبان

از آنجا که استفاده دوره های آموزشی آنلاین بسیار زیاد شده است، طراحی یک سایت آموزشگاه زبان فواید زیادی برای زبان آموزان خود دارد که در ادامه مقاله به آن ها می پردازیم.

 • استفاده از سایت آموزشگاه زبان بمنظور یادگیری زبان های مختلف بهترین راه حل برای افراد پرمشغله می باشد.
 • یادگیری به روش آنلاین موجب می شود، فرد مطالب را به صورت مختصر و در عین حال مفید یاد بگیرد.
 • همچنین یادگیری با استفاده آموزشگاه آنلاین برای کسانی که استفاده از فضای مجازی را دوست دارند، بسیار روش مناسبی است.
 • در دسترس بودن و بدون نیاز به موقعیت مکانی و زمانی، این صورت فرد در هر مکان و زمانی که دوست داشته باشد به یادگیری زبان می پردازد.
 • یادگیری زبان با استفاده از آموزش آنلاین هزینه کمتری دارد. بنابراین انتخاب این روش برای صرف هزینه کمتر مناسب است.
 • این روش نیازی به تعیین وقت برای گذراندن کلاس های آموزشی ندارد و می توان بدون نیاز به هماهنگی قبلی در کلاس های آموزش زبان شرکت کرد.

فواید یک سایت آموزشگاه زبان

مهم ترین نکته بعد از طراحی وب، سئو سایت است

سئو سایت قسمت مهمی از تصمیم شما برای طراحی سایت آموزشگاه زبان است. این روش به منظور افزایش اهمیت سایت در جستجو گوگل استفاده می شود. در واقع با بهینه سازی، سایت شما در نتایج جستجو نشان داده می شود.به همین خاطر، فردی که طراحی سایت شما را انجام می دهد باید قوانین سئو را رعایت کند تا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که کارشان هدایت بازدیدکنندگان به سایت است، امکان پذیر باشد.

کلام آخر

آموزش آنلاین زبان بعد از گسترش اینترنت مورد استفاده خیلی ها قرار گرفته است. این روش مزایای زیادی به همراه دارد تا افراد بتوانند در راحت ترین شکل ممکن زبان مورد علاقه خود را یاد بگیرند.از آنجا که طراحی سایت آموزشگاه زبان مهم ترین قدم برای جذب زبان آموزان آنلاین است، بهتر است به نکات گفته شده در این مقاله دقت کافی داشته باشید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

ما یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت هستیم.خدمات سایت ما شامل:

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت هنری

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت آموزشگاه زبان