آخرین مطالب سایت

طراحی سایت مجله خبری

یک سایت مجله خبری به سایتی گفته می شود که اخبار و وقایع روز را به طور آنلاین در صفحات مختلف به اطلاع بازدیدکنندگان می رساند. در واقع هر کسی که بخواهد از اخبار روز اطلاعاتی به دست آورد، در عرض چند ثانیه، با یک جستجو کوچک و مراجعه به سایت های خبری به اخبار روز دسترسی پیدا می کند.این روزها با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیش از اندازه مردم از فضای اینترنت دیگر کمتر کسی روزنامه و مجلات خریداری می کند و هر کسی با کمی جستجو، اطلاعات لازم را از فضای اینترنت به دست می‌آورد. بنابراین با وجود چنین شرایطی شرکت های مجله خبری برای جلوگیری از دست دادن مخاطبان خود اقدام به طراحی سایت مجله خبری می کنند تا بتوانند خوانندگان مجله های خود را از دست ندهند. همچنین داشتن چندین سایتی می‌تواند روزانه افرادی را برای خواندن خبرهای مختلف را به خود جذب کند و علاوه بر این می توان با استفاده از تبلیغات بنری و متنی اقدام به درآمدزایی کرد.

ما یک تیم طراحی سایت هستیم، به نام آوش وب که قصد داریم کسب و کارهای مختلف را برای پا گذاشتن در عرصه اینترنت همراهی کنیم. خدمات ما در حوزه طراحی سایت است که در مقاله امروز قصد داریم نکات مربوط به طراحی سایت مجله خبری را برای شما شرح دهیم.

قبل از طراحی سایت باید بدانید، رعایت یکسری نکات الزامی است تا بتوانید به هدف نهایی خود برسید.

طراحی سایت مجله خبری

 

هدف از طراحی سایت برای مجله خبری

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم این روزها با گسترش استفاده زیاد از اینترنت و فضای مجازی، مخاطبین دیگر تمایلی برای خرید نشریات چاپی از خود نشان نمی دهند و بیشتر مردم ترجیح می‌دهند در اینترنت به دنبال اخبار و مقالات خواندنی باشند. بنابراین بهترین راه حل در چنین شرایطی برای شرکت های مجلات و روزنامه ها پذیرفتن حقیقت اهمیت فضای مجازی و لازمه اقدام برای ورود به این عرصه است. تا بتوانند وضعیت اقتصادی خود را در این بحران نجات دهد. علاوه بر این طراحی سایت می تواند مزیت های بسیار مهمی برای آنها داشته باشد.

در حقیقت وجود یک سایت باعث می شود مخاطبان مجله هر ساعتی از شبانه روز به آن مراجعه کرده و از اطلاعیه ها، مقالات، نوشته ها و اخبار ها بهره مند شوند.

مزیت هایی یک سایت مجله خبری در مقایسه با مجلات چاپی

سایت مجله خبری در مقایسه با مجلاتی که روزانه به صورت چاپی انتشار داده می شود، دارای ویژگی هایی است که می توان گفت وب سایت‌های اینترنتی فضای کاملاً آزادتری نسبت به نشریات چاپی دارند. بنابراین وب نویسان مجلات هیچ محدودیتی برای انتشار مقالات در وبسایت نخواهند داشت. همچنین اگر دقت کنید، این حتماً به این نکته می‌رسید که در وبسایت های خبری هیچ محدودیتی برای گرافیک، قالب مطلب و حتی لحن نوشتاری وجود ندارد و می‌توان به صورت کاملاً غیررسمی اخبار های روز را انتشار داد.

در ادامه مقاله بررسی دقیق تر مزیت های این روش می پردازیم‌. برتری ها به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

کسب درآمد از طریق نشر تبلیغات، نیازمندی ها:

در مجلات الکترونیکی بر خلاف مجله های کاغذی بدون هیچ محدودیتی می توان تبلیغات بیشتری انجام داد. معمولا سایت های مجله خبری با داشتن تعداد صفحات بیشتر، قابلیت نصب آگهی های بیشتر و در قابلیت چند رسانه ای نیز وجود دارد.

دریافت سریع نظرات مخاطبین:

با داشتن سایت خبری، نویسنده یا مدیر مجله سریعا می تواند نظریات مخاطبان را خود را دریافت کند. همچنین به صورت آنی به پاسخ دادن آنها بپردازند. این یعنی، یک ارتباط بسیار نزدیک بین مخاطبان و مدیر مجموعه ایجاد خواهد شد.

حذف هزینه‌های چاپ مجلات و توزیع آن:

مجلات الکترونیکی به راحتی و در سریع ترین شکل ممکن در اختیار مخاطبین قرار می گیرد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه هایی بابت چاپ، بسته بندی، انبار و توزیع آن ها نخواهد بود. همچنین اخبار الکترونیکی به راحتی می‌توان از طریق ارسال ایمیل یا لینک های دانلود فایل باعث افزایش بیشتر انتشار آنها شود.

حذف هزینه‌های چاپ مجلات و توزیع آن:

 

امکان ماندگاری و آرشیو کردن نشریات

طراحی یک سایت مجله خبری می‌توان تمام نشریات الکترونیکی را به مدت طولانی در سایت نگهداری کرد و همچنین قابلیت آرشیو کردن آنها نیز وجود دارد. برخلاف نشریات کاغذی که بعد از مدتی دچار فرسایش شده و از بین می رود.

همچنین با بهره مندی از روش الکترونیک موجب می شود، هر زمانی که بخواهید اخبار، اطلاعیه و مقالات انتشار داده شود و به صورت کاملا ۲۴ ساعته در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

قابلیت چند رسانه‌ای اخبار و نشریات

برخلاف مجله های خبری که به صورت چاپی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد، در وبسایت خبری قابلیت بارگذاری اخبار با خاصیت چند رسانه‌ای بودن وجود دارد. برای مثال، می‌توان خبرهایی را در قالب فیلم و صدا به مخاطبین ارائه داد.

امکانات لازم برای داشتن یک سایت مجله خبری

طراحی یک سایت مجله خبری زمانی کامل است که تمام امکانات لازم برای مخاطبین فراهم شده باشد.

امکانات لازمه کاربران و مخاطبین سایت مجله خبری شامل موارد زیر می باشد:

 • انتشار جدیدترین مجلات و روزنامه ها
 • امکان دسترسی به مجلات و روزنامه های از قبل منتشر شده
 • قابلیت اشتراک گذاری اخبار توسط کاربران
 • امکان عضویت مخاطبین امکان
 • خرید آنلاین روزنامه و مجلات

ساختاری که می توان به عنوان یک سایت مجله خبری از آن استفاده کرد

معمولا هر سایت خبری دارای یک ساختار منحصر به فردی می باشد اما به طور کلی همه سایت های خبری دارای ویژگی های مشترکی نیز هستند.

ساختاری که می‌توان برای طراحی یک سایت مجله خبری از آن استفاده کرد، دارای شرایط زیر می باشد:

 • داشتن منوی اصلی و زیر منوهای تشکیل شده از آن، برای دسترسی بهتر مخاطب به موضوع های مختلف
 • تقسیم بندی سایت مجله خبری به موضوعات مختلف و متنوع مانند علمی، فرهنگی و آموزشی
 • قرار دهی مهم ترین اخبار روز دنیا و پر مخاطب ترین آن ها در صفحه اصلی
 • طراحی یک صفحه خاص مناسب برای ارائه مقالات با موضوع های مختلف
 • قابلیت ارسال دیدگاه مخاطبان و پاسخگویی به نظرات آنها
 • طراحی صفحه تماس به منظور برقراری ارتباط مخاطبین شامل فرم تماس، ایمیل و آدرس های مربوط به شبکه های مختلف اجتماعی
 • اختصاص دادن قسمتی از صفحه اصلی برای نمایش تبلیغات
 • معرفی کلی مجموعه برای آشنایی بیشتر مخاطبین و فراهم کردن امکان برقراری ارتباط مخاطبین با آن

در طراحی سایت خبری حتماً به داشتن این ویژگی ها توجه کرد:

جدا از این که طراحی یک سایت مجله خبری می تواند چه مزایا و فواید را برای مدیران و مخاطبان خود داشته باشد. باید قبل از هر کاری، مدیر و مسئول مجموعه بداند، در طراحی چنین سایتی چه نکات و ویژگی هایی اعمال شود تا سایت جز یکی از بهترین و پرمخاطب ترین سایت های مجله ای در میان رقبای خود مطرح شود.

در ادامه مقاله سعی کردیم به ویژگی های یک سایت خوب و قابل قبول بپردازیم.

در طراحی سایت خبری حتماً به داشتن این ویژگی ها توجه کرد:

 

تمام مسیرهای سایت، آسان و راحت طراحی شده باشد

از آنجا که سایت های مجله خبری دارای موضوعات بسیار گسترده هستند، بنابراین به قسمت های زیادی تقسیم می شود تا مسیر دستیابی به هر کدام از قسمت ها یک طراحی واضح و آسانی داشته باشد. چون بیشتر مخاطبین آن ها افراد عادی جامعه هستند و احتمال این که موضوعات و خواسته خود را در سایت خبری پیدا نکند، بسیار بالاست .سایت باید طوری طراحی شود که از مخاطبین عادی گرفته تا مخاطبینی که اطلاعات کافی در مورد سایت ها دارند، بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. بنابراین شما به عنوان یک مدیر مجموعه در طراحی سایت مجله خبری خود حتماً به این نکته دقت کنید، امکان جستجو در سایت حتماً وجود داشته باشد.

مهم ترین ویژگی یک سایت خوب داشتن سرعت بالا است

از آنجا که سایت های خبری که دارای اخبار زیادی می باشد و ممکن است در یک صفحه چندین خبر قرار گیرد و یا حتی اطلاعات به صورت چند رسانه‌ای بارگذاری شود، داشتن سرعت عالی از مهم ترین ویژگی یک سایت خبری است تا مخاطبین بتوانند با سرعت بسیار بالا به اخبار و مجلات روز دسترسی پیدا کنند.

قابلیت استفاده از سایت با موبایل یا تبلت

زمانی یک سایت می تواند با دستگاه های مختلف مثل تبلت یا موبایل بارگذاری شود که در طراحی آن خاصیت واکنش گرا بودن رعایت شده باشد. پس در صورتی که این ویژگی در طراحی اعمال نشود، بی شک نیمی از مخاطبان خود را از دست می دهید و حتی می تواند در سئو سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.

فونت و قالب نوشتاری در سایت خبری بسیار اهمیت دارد

فونت   قالب نوشتاری که برای سایت مجله خبری انتخاب می‌شود باید به گونه‌ای باشد، مخاطبین در هنگام خواندن مطالب خسته نشوند. به این منظور، طرح های انتخابی ساده باشد و رنگ هایی که انتخاب می شود به وضوح بیشتر مطالب کمک کنو. معمولاً انتخاب پس زمینه سفید با فونت مشکی بهترین گزینه برای قسمت مقالات و اخبار است.

تنها هدف یک سایت مجله خبری

زمانی یک سایت مجله خبری می تواند موفق باشد و در بین سایت های دیگر برتری پیدا کند که بتواند مطالب کاملا جذاب و گیرا برای مخاطبان خود ارائه دهد و همیشه در تلاش باشد، اخبار و مطالبی که مخاطبان دوست دارند بشنوند، تولید کند. علاوه بر این ها، نکته دیگری که می تواند به موفقیت یک مجله خبری بیفزاید، سعی در ارائه اخبار و وقایع صادقانه است.

تنها هدف یک سایت مجله خبری

 

کلام آخر

از آنجا که یک سایت مجله خبری در طول روز مدام در حال به روز رسانی است، طراحی چنین سایتی می تواند برای مدیران و مسئولان مجله بسیار کارآمد و در چرخه اقتصادی آن ها تاثیر بسیار مثبتی بگذارد.

بنابراین برای طراحی  صورت کاملا هدفمند اقدام نمایید معمولی که ما را در این مقاله همراهی کردید.

ما یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت هستیم خدمات سایت ما شامل:

طراحی سایت سالن زیبایی

طراحی سایت شرکتی 

طراحی سایت عکاسی